Start vaarseizoen: ga goed voorbereid het water op
Op dinsdag 1 april is het vaarseizoen begonnen. Gaat u met een boot varen? Bereid u dan goed voor.
Lees meerHelp ons om plastic uit het water te halen! Want schoon water is veilig water. Van 18 tot en met 25 oktober is de Week van Ons Water. Doe mee met onze challenge en win kaartjes voor Artis!
Veel plastic blijft in hele kleine stukjes, microplastics, achter in ons water. Dat gebeurt in de zee maar ook in water bij ons in de buurt. Het waterschap haalt veel plastic uit het water maar niet alles. Dieren krijgen het binnen. En zo kan het ook in onze voeding terecht komen.
Samen met Artis vragen we aandacht voor dit probleem. We laten in het Aquarium van Artis zien (U verlaat deze site) wat plastic doet met het water in onze Amsterdamse grachten.
Help ons aandacht te krijgen voor micro plastics in het water! Haal in 5 minuten zoveel mogelijk plastic uit het water bij u in de buurt. Maak er een foto van en zet hem onder het bericht op onze Facebook pagina (U verlaat deze site). Daarna gooit u het plastic in de juiste afvalbak . Zodat het plastic opnieuw gebruikt kan worden. U maakt kans op 2 van de 25 kaartjes voor Artis! Schoon water: wat er niet in komt hoeft er ook niet uit.
Werken aan water is nooit af. Elke dag werken we hard om ons land te beschermen tegen overstromingen en regen. En om te zorgen voor voldoende en schoon water. Tweemaal per jaar wordt de Week van Ons Water (U verlaat deze site) georganiseerd. U kunt dan in de buurt kijken waar wordt gewerkt aan ons water. En wat u zelf kunt doen om ons water schoon te houden en wateroverlast tegen te gaan.
Ontdek de Week van Ons Water in uw buurt (U verlaat deze site)
Op dinsdag 1 april is het vaarseizoen begonnen. Gaat u met een boot varen? Bereid u dan goed voor.
Lees meerWat als we bevroren water op de maan kunnen omzetten in drinkwater? Die vraag stond centraal bij een bijzonder onderzoeksproject.
Lees meerEr is meer ruimte nodig voor de productie van drinkwater. Lees hoe dat zit in het gebied van Waternet
Lees meerDe binnenhaven op het Marineterrein is al jaren een populaire plek om te zwemmen. Nu is deze plek de eerste zwemlocatie in Amsterdam Centrum.
Lees meer