Bellenscherm in Amsterdam blijft: vangt 1 ton plastic afval per jaar
Er wordt onderzocht waar in de stad nog een extra bellenscherm kan komen.
Lees meerDe Ringdijk Watergraafsmeer wordt versterkt. Het is een groene dijk met bomen en de huizen staan dicht tegen de dijk aan. Daarom wordt de dijk versterkt met een dijkvernagelingstechniek: de dijkstabilisator van JLD International. Met deze innovatieve techniek veroorzaken de werkzaamheden minder overlast en kunnen bijna alle bomen op de dijk behouden blijven. De dijk wordt van binnenuit versterkt met dijknagels en vernageld aan de ondergrond. Hierdoor hoeven we geen damwand in de dijk te heien of veel grond aan te brengen. Het AGV-bestuur heeft het dijkverbeteringsplan met de eerste toepassing van deze techniek in juni 2018 vastgesteld.
De aannemer heeft de werking en de hoeveelheid geluid en trillingen van de dijkvernagelingstechniek uitvoerig getest en de betrokkenen een demonstratie gegeven. In oktober 2018 is de aannemer gestart met het aanbrengen van de eerste dijkstabilisatoren in de Ringdijk. Tijdens de uitvoering wordt veel kennis opgedaan over deze techniek en alles wat daarbij komt kijken. De dijkstabilisatoren worden aangebracht door een nieuw ontwikkelde machine. Na diverse tests in een weiland is dit de eerste keer dat deze techniek daadwerkelijk in de praktijk wordt toegepast.
Als de dijkverbetering straks klaar is, kan de dijk via een app in de gaten worden gehouden. In de dijk worden namelijk sensoren aangebracht die de spanning in de dijk meten en de meetgegevens via NB-ioT versturen naar het business intelligent platform. Nu deze innovatieve techniek in de praktijk wordt gebracht, is er volop aandacht voor. Wekelijks geven we rondleidingen en demonstraties aan geïnteresseerde vakgenoten en bestuurders.
Er wordt onderzocht waar in de stad nog een extra bellenscherm kan komen.
Lees meerAls beheerder van aquathermiebronnen heeft Waternet de omgevingswarmtekaart opgezet.
Lees meerWaternet is bezig met een pilot om met drones inspecties uit te voeren van circa 14.000 zonnepanelen in Nieuwegein.
Lees meerMet drones kunnen we onze assets, gevels en daken inspecteren en controleren op lekkages. En het controleren van zonnepanelen op defecten.
Lees meer